از آنجایی که خرید ملزومات اسپرت خودرو به خصوص چراغ اسپرت جزء کالاهای پر مصرف به حساب نمی اید بنا بر این کسب تجربه و اگاهی لازم دز خصوص انتخواب بهترین گزینه کاری سخت و کسب تجربه در آن بسیار زمان بر است .

از این رو ما برآن شدیم تا در این پست به صورت بسیار مختصر و مفید به تفاوت چراغ اسپرت پوسته ای و چراغهای اسپرت حجمی بپردازیم.

تیم طراحی و سازنده چراغهای اسپرت ما هر دو نوع از چراغ اسپرت پوسته ای و حجمی را تولید میکند و انتخاب بین این دو فقط بر حسب سلیقه و نیاز شما عزیزان است

ساخت این گونه از چراغها با نوی ورق به نام پلکسی گلاس است. ورق‌های آکریلیک با نام تجاری پلکسی گلاس یا فلکسی گلاس (عموما پلکسی گلاس) نوعی پلاستیک است که ظاهر آن شفاف و مشابه شیشه بوده اما شکننده نمی‌باشد. پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف ساخته شده که در واقع یک پلیمر می‌باشد. یکی از ویژگی‌های پلکسی گلاس مقاومت زیاد آن نسبت به شیشه به دلیل عدم شکنندگی می‌باشد.

پالکسی گلس

ورق پلکسی گلاس به دلیل ویژگی‌هایی همچون سبکی، ثبات رنگ و مقاومت در برابر شرایط محیطی و جوی مانند نور خورشید، مواد شیمیایی همچون اسیدها، روغن‌ها و انواع مواد پاک کننده،زهمچنین حاوی مواد ضد اشعه فرابنفش(UV) بوده بطوری که می‌تواند مقاومت بالایی در برابر نور خورشید داشته باشد بدون آنکه از شفافیت آن کاسته شود.

چراغ اسپرت پوسته ای

در طراحی و ساخت این نوع چراغ از یک ورق پلگسی به طور سرتاسری چراغ استفاده میشود  و به طور کلی اسکلت بندی کروم چراغ خارج میکندد.

چراغ اسپرت پوسته ای

محاسن چراغ اسپرت فلت

ساخت چراغ در زمان کم

از معایب این طرح میتوان به

زیبایی و جذابیت کم به خصوص در طول روز که چراغها خاموش هستند.

جذب حرارت تولید شده توسط لامپ و کاهش طول عمر چراغ

در دسترس نبودن یدکی و جایگزینی در صورت بروز حادثه برای چراغ مانند تصادف ها . (در صورتیکه از مجموعه ما خرید کنید همیشه از خدمات پس از فروش ما بهره مند خواهید شد)

نوردهی کم به دلیل پوشش سرتاسری چراغ

حذف اسکلت کروم داخل چراغ

نوردهی بسیار کم قسمت راهنمای چراغ به دلیل پوشش کامل روی راهنما.

چراغ اسپرت پوسته ای

چراغ اسپرت پوسته ای

چراغ اسپرت پوسته ای

چراغ اسپرت حجمی

در طراحی این نوع چراغ ورق پلکسی تمام کاسه چراغ را پوشش نمیدهد و معایب چراغهای فلت را ندارد.

در طراحی حجمی فقط قسمتی که مایل به انجام تغیرات هستیم مورد تغییر قرار میگیرند و با استفاده از نرم افزار و الگو برداری صحیح و دقیق کمترین تداخل نوری و حرارتی صورت میگیرد.

از محاسن این طرح میتوان به .

طراحی بی نهایت مدلهای مختلف بر حسب سلیقه مشتری

زیبایی ظاهری بیشتر حتی در طوا روز و خاموش بودن چراغها

امکان سفارش مجدد یا تعمیر آن در صورت بروز حوادث.

عدم جذب حرارت تولید شده توسط لامپها.

عدم حذف ساختار کروم و اسکلت چراغ.

طراحی و ساخت چراغ با رنگهای مختلف و چراغهای دو تکه .

 معایت چراغهای حجمی

هزینه ساخت بالا

مدت زمان ساخت و طراحی بالا

چراغ اسپرت حجمی

چراغ اسپرت حجمی